Jak umrzeć w The Sims 4 (KODY)

7 Comments

Temat dosyć popularny i powszechnie pożądany. Nie znam nikogo, kto nigdy nie chciał uśmiercić simów podczas swojej rozgrywki. W czwartej odsłonie twórcy ponieśli wodze fantazji i postarali się zaskoczyć graczy w tym temacie. Obok znanych nam z poprzednich serii tricków pojawiły się nowe, bardzo fantazyjne. Oto wszystkie możliwości zagłady simów:

1. POŻAR
Znany sposób już z poprzednich wersji gry. Wystarczy dopuścić do kuchenki lub do grilla sima, który nie ma pojęcia o gotowaniu. Najlepiej, jeśli każemy mu przygotować skomplikowany przepis. Można również rozpalić ognisko i poustawiać w sąsiedztwie łatwopalne rzeczy. Sim wznieci pożar i, jeśli nikt nie będzie próbował go ugasić, zginie. 


2. GŁÓD
Również znany sposób. Najprościej zrobić to, co w innych częściach gry. Zamknąć naszego sima w pokoju bez drzwi i czekać. Jest to jednak bardzo czasochłonne.

Istnieją jeszcze dwa sposoby, z dedykacją dla niecierpliwych. Oba oparte na kodach. Do jednego z nich będzie potrzebny kod "testingCheats true". Po wpisaniu go, będziemy mieli wiele nowych możliwości. Między innymi włączanie zmian w paskach potrzeb. Należy obniżyć pasek głodu i poczekać, aż sim skona z wygłodzenia. Więcej przydatnych informacji o kodzie "testingCheats true" znajduje się TUTAJ.

Trzecim sposobem jest wpisanie kodu "sims.add_buff hunger_Starving".


3. PRZEMĘCZENIE
Coś nowego. Na to nie ma specjalnych magicznych sposobów. Sim może umrzeć z przemęczenia, jeśli jest emerytem i za długo ćwiczy (wlicza się w to również bara-bara, które może przyprawić o zawał).


4. PORAŻENIE PRĄDEM
Prawdopodobieństwo porażenia prądem wzrasta, jeśli sim zabierze się za naprawianie uszkodzonego obiektu, podczas gdy nie posiada żadnej wiedzy o majsterkowaniu. Przy pierwszym porażeniu zostanie lekko osmolony, jednak podczas ponownej próby śmierć gwarantowana.


5. KROWOKWIAT
Dokładniej Laganaphyllis Simnovorii (łac. Kroworoślina Simożerna). Sim może być przez niego po prostu zjedzony. UWAGA! Krowokwiat nie zje brudnego sima!


6. EMOCJE
Aby sim zginął, należy osiągnąć odpowiednio wysoki poziom danej emocji i utrzymać ją przez jakiś czas. Istnieją 3 rodzaje śmierci pod wpływem emocji:
 • ŚMIECH - Powiadają, że śmiech to zdrowie. Simowie jednak mają inne doświadczenia z tym związane. Śmiech ma 4 różne poziomy intensywności: zabawny, bardzo zabawny, głupi i  histeryczny. Kiedy zanadto rozbawimy sima, może on umrzeć ze śmiechu.
 • ZŁOŚĆ - Złość piękności życiu szkodzi. Złe emocje, tak samo jak śmiech, mają 4 poziomy intensywności: zły, bardzo zły, wściekły, i rozwścieczony. Kiedy rozwścieczymy sima, może on zwyczajnie umrzeć na zawał.
 • WSTYD - Pozostawanie zbyt długo w stanie wielkiego upokorzenia może doprowadzić do śmierci. Aby doprowadzić sima do takiego stanu, należy go niejednokrotnie zażenować. Posiusianie się przy sympatii powinno osiągnąć zamierzany rezultat.

7. KATASTROFA RAKIETY
W The Sims 4 simowie mają możliwość eksplorowania kosmosu. Należy jednak przy tym bardzo uważać. Przy znikomej wiedzy na ten temat, sim może rozbić rakietę podczas lądowania. Jednak nawet profesjonaliści mogą zginąć w kosmosie. Jak? Wystarczy, że jakiś żartowniś zatka rurę wydechową owocami...

8. STAROŚĆ
Wszystko wiadomo. Sim dożywa sędziwego wieku i umiera ze starości.W SKRÓCIE (KODY):
sims.add_buff buff_death_elderexhaustion_warningpowoduje u sima stan emocjonalny "Bardzo nieswój", co prowadzi do NATYCHMIASTOWEJ śmierci
sims.add_buff hunger_Starvingsim dostaje nastrójnik "Wygłodzony" i umiera po 24 godzinach
sims.add_buff buff_Mortifiedsim dostaje nastrójnik, który powoduje śmierć ze wstydu
sims.add_buff buff_Enragedsim dostaje nastrójnik, który powoduje śmierć z gniewu (na zawał)
sims.add_buff buff_Hystericalsim dostaje nastrójnik, który powoduje śmierć ze śmiechu
sims.add_buff buff_death_electrocution_warningsim dostaje nastrójnik "Oszołomiony", co może prowadzić do śmierci (nie musi).Twórcy zrezygnowali ze śmierci wywołanych zjedzeniem przez muchy oraz z powodu spadającego meteoru. Dodatkowa ciekawostka. W The Sims 4 nie ma duchów! Po 14 latach duchy zniknęły. Tak więc nie ma możliwości, aby po śmierci sim nawiedzał bliskich, jak się to odbywało w poprzednich częściach.


Chcesz być na bieżąco? Polub fanpage!


Źródło zdjęć: simsvip.com, monsterka321.pinger.pl, pl.sims.wikia.com


Zobacz również:

7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Jeśli próbowałeś kodów to nie działać może przez to, że nie wpisałeś na początku kodu 'testingcheats true'...
   Żeby jakikolwiek kod zadziałał (oprócz 'motherlode') trzeba najpierw wpisać ten kod ;)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Ja zabiłam bo zamknęłam to w pokoju i zablokowała drzwi . Anonimowy musisz poczekać ��

  OdpowiedzUsuń
 3. wpisałąm wszystko nie działa

  OdpowiedzUsuń
 4. Duchy są w the sims 4.Dzisiaj zabiłam wampira i po 2 simowych dniach wyszedł z grobu

  OdpowiedzUsuń

Geek. Obsługiwane przez usługę Blogger.